X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
اعضای انجمن دانشجویان مسلمان دانشگاه یوتا یک مطالعه در سطح بین‌المللی در خصوص رفتارهای جنسی پیروان ادیان بزرگ انجام داده اند، این مطالعه نشان می‌دهد که مسلمانان و هندوها رابطه جنسی کمتری خارج از چارچوب ازدواج دارند.«نشریه جامعه شناسی آمریکا» که در ماه اکتبر سال جاری منتشر شد، با استناد به یک گزارش پزشکی، همچنین نشان می‌دهد که رابطه معکوسی بین تعداد جمعیت مسلمانان در یک کشور و میزان رابطه جنسی قبل از ازدواج در آن کشور وجود دارد.

این مطالعات نشان می‌دهد که نه تنها رابطه جنسی خارج از ازدواج مسلمانان، به نسبت سایر شهروندان و اقلیت ها، کمتر بوده است که افزایش نرخ جمعیت مسلمانان در این گونه کشورها باعث کاهش نسبی آمار مربوط به رابطه جنسی خارج از ازدواج نیز شده است.

برای دیدن کل مطلب به ادامه مطلب بروید.

این یافته‌ها نتیجه تجزیه و تحلیل بیش از 620 هزار پاسخ نامه ای است که از افراد مختلف (بین سنین 15 تا 59 سال) توسط موسسه «بررسی های سلامت و جمعیت شناسی» در بیش از 31 کشور درحال توسعه جهان بین سال های 2000 تا 2008 جمع آوری شده است. غالب کشورهایی که تحت بررسی قرار گرفته اند، دارای اکثریت مسلمان یا مسیحی بوده اند (البته ایالات متحده در این پژوهش قرار نگرفته است).

یافته‌های پژوهشگران نشان می‌دهد که به طور کلی رابطه جنسی قبل از ازدواج در بین مسلمانان متاهل 53 درصد کمتر از مسیحیان متاهل می‌باشد. این رقم همچنین برای هندوها نیز در حدود 40 درصد کمتر از مسیحیان گزارش شده است. در همین حال، و بر اساس داده‌های نشریه «علم زندگی»، یهودیان و بودائیان شانس بیشتری برای داشتن رابطه جنسی قبل از ازدواج در مقایسه با مسیحیان داشته اند.

این پژوهش همچنین مشخص کرده است در کشورهای که اکثریت آن را مسلمانان تشکیل می‌دهند، نرخ بسیار پایین تری از بیماری ایدز در میان مردم وجود دارد. پژوهشگران بر اساس تحقیقاتی که در این خصوص انجام داده اند، اذعان می‌کنند که یکی از دلایل پایین بودن نرخ این گونه بیماری ها درصد پایین رابطه جنسی قبل از ازدواج در این کشورها است.


بر این اساس هر چه جمعیت مسلمانان و هندوها در 31 کشور مورد بررسی بیشتر بوده، میزان رابطه جنسی قبل از ازدواج و میزان رابطه جنسی خارج از نهاد خانواده در دوره ازدواج نیز کمتر بوده است. تحقیقات این تیم پژوهشی نشان می‌دهد، مذهب نقش مهم تری را در پرهیز از رابطه جنسی نسبت به قوانینی که رفتارهای جنسی را در جامعه کنترل می‌کنند، ایفا می‌کند. از جمله آموزه‌های مذهبی که می‌توان به آن اشاره کرد، ایجاد محدودیت‌های اجتماعی در روابط بین مردان و زنان و همچنین نحوه پوشش زنان در محافل عمومی می‌باشد.

پژوهشگران می‌گویند: «همه ادیان بزرگ جهان مخالف روابط جنسی خارج از چارچوب ازدواج هستند، اما همه آن ها به طور مساوی در کنترل رفتارهای جنسی پیروانشان موثر نیستند.» «سوزان اسماعیل»، مشاور در امر ازدواج و طلاق و همچنین نویسنده چندین کتاب در مورد ازدواج مسلمانان، می‌گوید: «علت نرخ پایین رابطه جنسی قبل از ازدواج و در دوره ازدواج در میان مسلمانان را باید در مذهب آنان جستجو کرد.»

سوزان اسماعیل معتقد است: برای مسلمانان، هر شکلی از زنا (یا هر عملی که به زنا منتهی شود) شرعاً ممنوع است. وی می‌افزاید: در اسلام رعایت اخلاق جنسی دائماً از سوی دیگران به فرد یادآوری می‌شود. این مفاهیم شامل اهمیت دادن به پوشش، رفتار محجبانه و روابط موقرانه است. همچنین مسلمانان تمایل دارند مفاهیم اخلاق جنسی را از همان سنین ابتدای جوانی به فرزندان خود القاء کنند.

البته بررسی ها نشان می‌دهد کشورهای که اکنون نرخ روابط جنسی قبل از ازدواج در آن ها بالاست، به صورت سنتی و در گذشته این گونه نبوده اند. به عنوان مثال در قانون مدنی انگلستان در سال 1753 میلادی در خصوص رابطه جنسی قبل از ازدواج عنوان شده است که یک زوج بریتانیایی تنها بعد از نامزد شدن یا برگزاری مراسم ازدواج می‌توانند با هم زندگی مشترکی را آغاز کرده و رابطه جنسی داشته باشند.

 همچنین به موجب قوانین حمایت از نهاد خانواده که در دوره ویکتوریا (قرن 19) در این کشور به تصویب رسید، به ضرورت نکاح برای ازدواج تاکید شده بود که بر طبق آن عروس باید برای ازدواج باکره باشد. چرا که به عقیده قانونگذاران حرام زادگی منجر به سست شدن پایه‌های جامعه می‌شده است. اما این کنترل ها به تدریج در قرن بیست کم رنگ شده و اکنون در آغاز قرن بیست و یک اثری از آن ها باقی نمانده است.


در ایالات متحده در طول دوران استعمار، رابطه جنسی قبل از ازدواج در مجامع عمومی یک عمل گستاخانه محسوب می‌شد؛ اما در محافل خصوصی نسبت به این گونه روابط سخت گیری کمتری به عمل می‌آمد. اما علی رغم تمام پیشگیری‌ها از مقاربت جنسی باز هم خیلی از افراد کودکانی حاصل از رابطه غیر زناشویی داشتند.

در این دوران اگر بارداری حاصل از رابطه جنسی قبل از ازدواج اتفاق می‌افتاد، زوج جوان باید تن به ازدواج می‌دادند. پرونده‌های ازدواج و تولد از اواخر دهه 1700 در منطقه «نیوانگلند» امریکا نشان می‌دهد که بین 30 تا 40 درصد از نوعروسان قبل از ازدواج باردار شده بودند.


همچنین یک مطالعه قدیمی انجام شده در ایالات متحده نشان می‌دهد که 61 درصد از مردان و 12 درصد از زنان متولد قبل از سال 1910 به داشتن رابطه جنسی قبل از ازدواج اعتراف کرده اند. در سال 2000، تقریبا یک سوم از زوج‌ها در ایالات متحده آمریکا قبل از ازدواج با هم زندگی مشترک داشته اند که به رابطه جنسی قبل از ازدواج منجر گردیده است.

در سال 2005 بر اساس مطالعه ای که توسط «بنیاد خانوادگی کایزر» بر روی نوجوانان ایالات متحده انجام پذیرفت، آشکار شد که 29 درصد از نوجوانان (بین 13 تا 19 سال) اعلام کرده اند «برای داشتن رابطه جنسی تحت فشار هستند»، 33 درصد از نوجوانان که کنش‌های جنسی دارند، گفته اند «آن ها در روابطی قرار می‌گیرند که احساس می‌کنند خیلی سریع منجر به عمل جنسی می‌شود» و 24 درصد از آن ها اعلام کرده اند«هیچ تمایلی به برقراری رابطه جنسی ندارند».

 همچنین بر اساس آخرین تحقیقات در سال 2011، مشخص شد که تقریبا 85 درصد از جمعیت زیر 19 سال آمریکا رابطه جنسی قبل از ازدواج را تجربه کرده اند. همچنین آمار مشابهی در این خصوص درباره کشورهایی با اکثریت جمعیت مسیحی چون استرالیا، فرانسه، آلمان و فنلاند و نروژ وجود دارد. شایان ذکر است که افزایش فعالیت‌های جنسی در میان نوجوانان، باعث افزایش خطر حاملگی ناخواسته و بیماری‌های مقاربتی در میان آن ها شده است.

به نقل از فرارو